Twoja przyszłość jest zapisana w kartach, dowiedz się co przyniesie ci los.

Artykuły

magia, wróżby

Czym jest świadomy sen?

 2015-08-25

Świadomy sen znany również Lucid Dream (nazwa pochodzi z języka angielskiego). Jest to sen, w którym osoba zdaję sobie sprawę, że śni i nie jest to rzeczywistość.

Dzięki temu, jest świadoma, że jest to tak naprawdę sen, może na niego wpływać, czyli kreować go. Wszystko zależy od danej osoby i od technik, jakie stosuje. Świadomego snu można, bowiem się nauczyć.  Dzięki samorozwojowi oraz specjalnym technikom, śniący może łatwo zorientować się, że nie znajduję się w prawdziwej rzeczywistości. Jeżeli posiądziemy wysoki poziom kontroli możemy mieć na niego wpływ a nawet spełniać w nim swoje marzenia.

Do czego wykorzystamy świadomy sen zależy już od nas samych. Jedni wykorzystują go do zwalczania koszmarów sennych, drudzy do rozrywki a trzeci do poznawania swojej jaźni. Powodów tak naprawdę może być wiele. Każdemu z nas zapewne zdarzyło się doświadczyć tak zwanego fałszywego przebudzenia. Mamy wrażenie, że obudziliśmy się ze snu, to, co nas otacza traktujemy jak rzeczywistość. Jednak nasza podświadomość nas „oszukała” i znajdujemy się dalej w śnie jednak z tą myślą, że to, co nas otacza to rzeczywistość, by po chwili obudzić się już na dobre w świecie realnym. Jeżeli po przebudzeniu zdajemy sobie sprawę, że przeżyliśmy tak zwane fałszywe przebudzenie jest to dobra droga by zacząć praktykę świadomego snu. Fałszywe przebudzenie to stan pomiędzy świadomym snem a nieświadomym. Zjawisko to daje nam zielone światło by kontrolować to, co się dzieje w naszej świadomości, ponieważ zdajemy sobie w pewnym stopniu że to, co nas otacza nie dzieje się naprawdę. Ważne jest to by nie zapominać takich snów, zapisywać je i analizować. Takie sny tkwią głęboko w naszej psychice, mogą być spowodowane po prostu rutyną, rzeczami które wykonujemy codziennie albo bardzo często, naszymi obawami a nawet traumatycznymi przeżyciami.

Świadomy sen ma związek niektórymi religiami ważną rolę odgrywa w buddyzmie tybetańskim. Tematyka snów, w których śniący zdaje sobie sprawę ze swojego stanu, pojawiają się w listach św. Augustyna oraz u Arystotelesa. Współcześnie zjawisko snu na jawie pojawia się w znanych filmach np. Incepcja czy Vanilla Sky

 

 pozostałe wpisy

Talia tarota posiada 78 kart

składa się z Wielkich Arkan i Małych Arkan. Terminy te oznaczają "wielkie tajemnice" i "małe tajemnice".