Twoja przyszłość jest zapisana w kartach, dowiedz się co przyniesie ci los.

Artykuły

magia, wróżby

Jak wywołać świadomy sen

 2015-10-13

Technik wywołania świadomego snu jest wiele, aby go uzyskać potrzebna jest przede wszystkim determinacja. Niestety tylko nielicznym udaję się osiągnąć świadomy sen w naturalny sposób czyli bez żadnych przygotowań.

          Kiedy osiągniemy świadomy sen, jest sprawą bardzo indywidualną. Jedni uzyskują go w ciągu paru dni inni po paru tygodniach. Pomocne będą nam w tym wszelkie techniki relaksacyjne np. medytacje. Starajmy się zapamiętywać swoje sny i analizować je, załóżmy dziennik, by zapamiętać jak najwięcej snów. Kiedy w snach będą powtarzać się epizody, a sny będą coraz częściej przypominać rzeczywistość, jesteśmy już o krok od świadomego śnienia. Sny z czasem mogą być bardzo realne, tym samym trudne do rozpoznania.  W tym celu musimy się nauczyć rozróżniać sen na jawie, robić zwany test rzeczywistości, o to dwie metody:

  • Zegarek - kiedy śnimy nie istnieje coś takiego jak czas. W śnie zegarek będzie pokazywał fałszywe wartości. W zegarku klasycznych wskazówki mogą odliczać czas w przeciwną stronę, w elektroniczny zaś możne pokazywać nierealną godzinę np.14.78. Ponadto za każdym razem kiedy na niego spojrzymy, możne pokazywać inną godzinę.
  • Książka - litery w niej mogą rozmazane, nienaturalnie duże, napisane odwrotnie.

Testów rzeczywistości jest wiele, dwa powyższe dla osób początkujących, są jednak najprostsze. Testy takie w ciągu dnia należy powtarzać jak najczęściej, wtedy mamy szanse że powtórzymy go w śnie.

 

 pozostałe wpisy

Według Gebelina

XVIII-wiecznego uczonego, tarot to w rzeczywistości egipska księga Thotha. Uważa się że, staroegipski bóg mądrości i wiedzy Thoth posiadał ogromną wiedzę, dającą władzę nad światem.