1
Czym są wróżby online?
2
Wróżenie z kart – Czyli wróżby onilne
3
Wróżby i czary w dzień świętego Andrzeja.
4
Wróżby z talerzami
5
Wróżby z liczb
6
Wróżenie z kart – Tarot
7
JAK SPORZĄDZIĆ PORTRET NUMEROLOGICZNY
8
Numerologia
9
Jak wróżyć z kart?
10
Wróżenie z kart – Wróżba online

Czym są wróżby online?

Czym są wróżby online?

Wróżby to sztuka, ważne jest aby znaleźć osobę, która wróży naprawdę dobrze. Pamiętaj, że z pomocą zawsze przychodzi Wróżka online

W tej nowej serii artykułów o wróżbiarstwie, będę szczegółowo zwracać uwagę na informacje, które przybliżą Wam więcej informacji o wróżbach online w praktyce poprzez Tarota. Będziemy korzystać z karty do gry oraz Ching, rzucając Viking runy, wróżby przez kryształy, a także wróżby liściastej herbaty. Będę również pokrywać się z moją najlepszą zdolność systemów numerologii, wahadła radiestezji i chiromancja. Seria ta powinna trwać około 2 miesięcy, więc upewnij się, że znajdziesz czas na czytanie tego bloga.

Mając na uwadze powyższe, zacznijmy naszą podróż z wróżbami online. Wróżbiarstwo jest ponadczasową praktyką. Za sprawą przemyślanej medytacji, upoważnia nas do zrozumienia tego, co leży w przyszłości dla siebie jak i dla innych. dr Dean Radin  z książki UNLV, The Conscious Universe, informuje nas, że badanych w jego eksperymencie doznało zmiany fizjologicznej do trzech pełnych sekund przed projekcją obrazów wywołujących emocje. Widać, że istnieje jakaś przyszłość przewidywania. Sensory w głębi ludzkiego umysłu. Ale jeśli tak jest, to w jaki sposób możemy skorzystać z tego systemu?

Odpowiedź leży we wróżbach takich jak te wymienione na początku tego artykułu. Wróżbiarstwo objawia nam drogi, które nie mogły wcześniej zostać zauważone i pomaga się na nie przygotować.Wróżby online poprowadzą nas do przeprowadzenia odpowiedniego działania lub odpowiedniej reakcji. Los nie jest na czas nieokreślony; jest manipulowany i jego ręka ciągle się zmienia. Tak więc, jeśli to prawda, to w jaki sposób wróżby działa?

Podobnie, jak z matczynym instynktem, kiedy matka czuje, że jej dziecko jest w niebezpieczeństwie, możemy wykorzystać w zupełnie nieświadomy umysł i wyjąć rzeczy z naszych astralnych zmysłów, które dają nam intuicja niezbędne do dokładnego przewidywania przyszłości i zmienić nasz los (lub pomóc zmienić losy innych).

Jednak często trudno jest nam zrozumieć, jakie pytania będą właściwe. Czasami może wystarczy zadać jedno pytanie i uzyskać odpowiedzi na zupełnie inne. Nie bój się; wróżby online, jak wszystko inne w okultyzmie, jest sztuką. Praktyka czyni mistrza, a przekonasz się, że praktyki medytacyjne będzie pomagać w swojej intuicji przy interpretacji odpowiedzi na pytania zadać.

Wróżenie z kart – Czyli wróżby onilne

Wróżenie z kart

Karciane tajemnice – wróżby ze zwykłej talii kart
Wróżby z talii kart od lat nie wychodzą z wróżbiarskiej mody. Każda z nas ma gdzieś w szufladzie talię lub dwie, których w deszczowy wieczór można użyć do postawienia pasjansa lub zagrania z przyjaciółmi w brydża czy makao.
Karty, których dzisiaj używamy mają wspólne korzenie z tarotem. Ich pochodzenie do dziś nie zostało w przekonywujący sposób wyjaśnione, choć zachowały się średniowieczne przekazy dotyczące hazardowych gier w karty. Dziś na świecie popularne są trzy rodzaje kart: Tarot – 78 karty do wróżenia, Tarok – 56 kart do grania oraz popularne 52 karty do gier, pasjansów i domowych wróżb.
Wróżenie z kart zwane jest kartomancją lub stawianiem kabały. To określenie wskazuje na bliskie związki kart z magicznymi bractwami i badaczami ukrytych znaczeń świętych ksiąg.
Magiczne powiązania
Choć zwyczajnej talii kart niektórzy odmawiają magicznych właściwości, to pomiędzy kartami można dostrzec niezwykłe zbieżności.
Klasyczna talia składa się z 52 kart i tyle samo jest tygodni w roku. Jeśli w styczniowy poranek potasujesz swoją talię, a następnie zaczniesz po kolei wykładać karty, to możesz sporządzić dokładną noworoczną wróżbę. Każda karta oznaczać będzie kolejny tydzień nowego roku. Jej znaczenie ujawni ci przestrogę i wskazówkę.
Prostszy wariant tej wróżby wymaga użycia samych kart z figurami. 12 figur w całej talii kart odpowiada ilości miesięcy solarnych. Wyjmij z talii same figury, potasuj i rozłóż, a dowiesz się jakie osoby będą wywierać na ciebie największy wpływ podczas nadchodzących miesięcy. Asy wskazują na miesiące szczególnie ważne i obfitujące w ciekawe wydarzenia.
Magiczne kolory
Symbole na kartach drukowane są w dwóch kolorach – czerwonym i czarnym. Czerwony jest kolorem aktywnym. Karty czerwone, czyli kiery i karo, wskazują na aktywne działania i świadome decyzje. Czarny jest kolorem biernym. Karty czarne, czyli trefle i piki, wskazują na podświadome uczucia, dążenia i emocje, jakie nami kierują.
Jeśli chcesz szybko poznać odpowiedź na nurtujące cię pytanie, to skoncentruj się, a potem zadaj je w myślach. Następnie potasuj talię i wylosuj z niej trzy karty. Przewaga koloru czerwonego oznacza odpowiedź twierdzącą, przewaga koloru czarnego oznacza odpowiedź przeczącą.
Choć karty drukowane są w kolorze czerwonym lub czarnym, to określenie „kolor” tradycyjnie dotyczy rodzaju symbolu, jakimi są opatrzone. Talia dzieli się na cztery kolory – kiery (zwane sercami), karo, trefle (zwane żołędziami) oraz piki.
Cztery kolory kart kojarzone są z czterema porami roku lub z czterema żywiołami. Karo to wiosna i świeże powietrze. Kier to lato i buzujący ogień. Trefl to jesień i życiodajna woda. Pik to zima i cierpliwa ziemia. Zapamiętaj pory roku odpowiadające kartom, a podczas wróżenie z kart łatwiej znajdziesz odpowiedź na pytanie kiedy wróżba się ziści.
Każdy karciany kolor składa się z 13 kart, co odpowiada ilości miesięcy księżycowych w roku kalendarzowym. Możesz wykorzystać tą zbieżność i rozłożyć na stole noworoczną wróżbę z 13 kart. Wtedy jednak liczysz pierwszy miesiąc od styczniowego nowiu.
Kto jest kim w karcianej talii?
Figury w talii kart przedstawiają ludzi i ich zamierzenia. To prawdziwy dwór królowej, który jak w „Alicji w krainie czarów” zdradzi ci zamierzenia przyjaciół i wrogów. Niektóre wróżki najpierw wybierają kartę, która oznacza osobę wróżącą. Dobierają ją zgodnie z kolorem włosów lub uznają, że osoba wróżąca symbolizowana jest przez Damę Kier. Wtedy twój partner lub przyszły ukochany ukryje się pod kartą Króla Kier.
Król w kartach zawsze symbolizuje mężczyznę. Dama jest kobietą, a Walet wskazuje na osobę młodą lub jeszcze ci dobrze nieznaną.
As jest kartą nowych możliwości, niespodziewanych zwrotów akcji i szczęśliwych wydarzeń, które zainspirowane będą ludzkimi działaniami. Uznawany jest za figurę, choć wcale nie musi oznaczać konkretnej osoby. Może wskazywać na różne ważne i wysoko postawione osoby, które choć wywierają wpływ na Twoje życie, to nie są z tobą związane w rodzinie ani towarzystwie.
Figura w kolorze Kier wskazuje na osobę o kasztanowych włosach i serdecznym usposobieniu. Jej oczy są niebieskie lub piwne. Król Kier oznacza twojego ukochanego lub mężczyznę, który chętnie udzieli ci wsparcia. Dama Kier to Ty lub kobieta, która pragnie ci pomóc. Walet Kier to dziecko, ale też dobry początek sprawy lub znajomości. As Kier oznacza dom rodzinny, zapowiada zmiany na lepsze.
Figura w kolorze Karo wskazuje na osobę o blond włosach, wykształconą i pewną siebie. Jej oczy są niebieskie lub szare. Król Karo to ambitny mężczyzna z pracy. Dama Karo to przyjaciółka lub wspólniczka. Walet Karo to niezapowiedziane, ale szczęśliwe wydarzenia. As Karo oznacza pieniądze i zysk, jaki odniesiesz dzięki własnym pomysłom.
Figura w kolorze Pik wskazuje na osobę o ciemnych włosach, czarnych oczach i bardzo zdecydowanym charakterze. Król Pik to wpływowy mężczyzna, ważny urzędnik, często samotny. Dama Pik to intrygantka, przestrzega przed podejmowaniem ryzyka. Walet Pik to nieodpowiedzialny plotkarz. As Pik zapowiada kontakt z urzędnikami, policją lub sądem. Przestrzega, że ucieczka od odpowiedzialności źle się skończy.
Figura w kolorze Trefl wskazuje na osobę o brązowych lub rudych włosach, energiczną i uczuciową. Jej oczy są brązowe lub piwne. Król Trefl to ojciec, dziadek lub bliski krewny. Dama Trefl to krewna lub starsza, życzliwa przyjaciółka. Walet to młodszy krewny lub rodzeństwo. As Trefl zwiastuje prezent lub dobrą wiadomość.
Kto z kim?
Kiedy we wróżbie obok lub niedaleko siebie ułożą się cztery Asy, wtedy można liczyć na szybkie zwycięstwo i pomoc wpływowych osób. Trzy Asy oznaczają, że jesteś dla kogoś zbyt dobra. Dwa Asy wskazują, że ktoś jest zainteresowany współpracą z tobą. Jeśli obok dwóch Asów jest karta w kolorze Kier, wtedy masz szansę na flirt, a nawet romans.
Czterej Królowie zwiastują wielkie poparcie i powodzenie w twoich zamierzeniach. Trzej Królowie oznaczają dobrą radę lub prezent, jaki otrzymasz od ważnej osoby. Dwaj Królowie oznaczają przyjaciół, którzy przyjdą ci z pomocą. Król dowolnego koloru obok Króla Kier oznacza przyjaciela, który ma wielki wpływ na bliskiego ci mężczyznę.
Cztery Damy to towarzyskie zebranie i plotki, dzięki którym coś zyskasz. Trzy Damy to krytyczna, ale cenna rada. Dwie Damy mogą ci zaszkodzić, nie powinnaś ufać niedyskretnym znajomym. Dama dowolnego koloru obok Damy Kier oznacza często rywalkę w miłości.
Cztery Walety oznaczają sprzeczne namiętności i niepotrzebne kłótnie. Tuż obok siebie mogą nawet zwiastować bójkę! Trzy Walety to różnica zdań, którą uda się omówić. Dwa Walety to mogą wskazywać na oszustwo lub zaniedbanie.
Reszta karcianego dworu
Blotki przedstawiają zesłane przez los wydarzenia i sytuacje.
Kiery opowiadają o uczuciach, miłości, emocjach i wynikającej z nich twórczości:
10 Kier oznacza małżeństwo lub szczęśliwy związek miłosny. 9 Kier przepowiada spełnienie życzeń, zdrowie i miłość. 8 Kier zwiastuje pomyślne załatwienie trudnych spraw. 7 Kier przestrzega przed nieuczciwymi osobami. 6 Kier pozwala innym wykorzystywać twoje dobre serce. 5 Kier zapowiada ważną decyzję i przestrzega przed pośpiechem. 4 Kier doradza odejście od rutyny. Przepowiada przeprowadzkę lub wyjazd. 3 Kier zapowiada bałagan, zamieszanie i plotki. 2 Kier oznacza zaręczyny, przyjaźń i pomoc. W otoczeniu niepomyślnych kart zwiastuje rozłąkę i przeszkody.
Karo opowiadają o sprawach zawodowych, dobrych pomysłach i powodzeniu finansowym, edukacji i podróżach zarobkowych:
10 Karo to karta pieniędzy i uznania. 9 Karo zapowiada realizację dobrych pomysłów lub płomienny romans. 8 Karo przynosi stabilizację materialną, zapowiada też udany wyjazd. 7 Karo przestrzega przed trudnościami i plotkami. 6 Karo przynosi koniec romansu lub związku z inną osobą. 5 Karo to korzystna okazja, którą szkoda byłoby zmarnować. 4 Karo oznacza koniec trudności i pomoc przyjaciół. 3 Karo to spory i kłótnie. 2 Karo zapowiada zmiany, radzi zachować rozsądek i dyskrecję.
Piki opowiadają o wyzwaniach, które trzeba podjąć aby osiągnąć sukces. Oznaczają też urzędników, nauczycieli i przełożonych:
10 Pik to karta dalekiej podróży. 9 Pik to karta rozczarowania i straty. 8 Pik zapowiada straty przez plotki i intrygi.
7 Pik ostrzega przed nieżyczliwą osobą. 6 Pik to karta spóźnień i trudności zawodowych. 5 Pik to karta straconych złudzeń i nierealnych oczekiwań. 4 Pik przestrzega przed złymi radami i niepotrzebnymi kłótniami. 3 Pik radzi, aby porzucić nałogi i zerwać szkodliwe relacje. 2 Pik zapowiada korzystne zmiany w sąsiedztwie lub pożądane zmiany w pracy.
Trefle opowiadają o emocjach, marzeniach, zdrowiu i codziennym życiu:
10 Trefl wróży odmianę losu i niespodziewane pieniądze 9 Trefl przestrzega przed ignorowaniem cudzych życzeń. 8 Trefl zapowiada przemęczenie lub nawet chorobę. 7 Trefl wróży małe kłopoty i drobne opóźnienia, którym ktoś inny zawinił. 6 Trefl to korzystna umowa lub oferta lepszej pracy. 5 Trefl przyniesie spotkanie z przyjaciółmi i dobrą zabawę. 4 Trefl wróży spotkanie z oszustem lub zgubę. 3 Trefl zapowiada udany romans. 2 Trefl przestrzega przed zbytnim poleganiem na innych.
Jak wróżyć?
Karty najlepiej rozkładać według wybranego wcześniej układu. Dawniej wróżono tylko w piątki i czwartki, nigdy w soboty lub niedziele. Tradycja ta ma swoje astrologiczne korzenie – czwartek jest dniem korzystnych interesów, a piątek dniem płomiennej miłości.
Jeśli chcesz wróżyć, to oczyść swój umysł z denerwujących myśli. Nastrojowa muzyka i ładne kadzidełko pomoże ci odnaleźć nastrój. Następnie weź talię kart, potasuj ją i wylosuj z niej potrzebne karty. Karty możesz wziąć w kolejności lub wyciągnąć losowo z rozłożonej na stole zakrytej talii. Ważne jest jednak abyś ich nie podglądała.
Kartom możesz zadać jedno pytanie dziennie na nurtujący cię temat. Zanim zapytasz ponownie dobrze przemyśl swoją odpowiedź – czasem jej sens nie jest zrozumiały od razu. Przede wszystkim zaufaj intuicji i nie obawiaj się nowego spojrzenia na swoje sprawy i życzenia!
Układ Piramida
Ta wróżba odsłoni przed tobą najbliższą przyszłość i pomoże ci dokonać właściwego wyboru w miłosnych rozterkach.
Karta 1 Symbolizuje twoją sprawę

Karta 2 i Karta 3 Ukazują twoje możliwości i perspektywy

Karta 4, Karta 5 i Karta 6 Pokazują prawdziwe przyczyny obecnej sytuacji

Karta 7, Karta 8, Karta 9 i Karta 10 Wskazują Ci najlepszy sposób na uporanie się z kłopotami
Układ Siedem Dni
Ta wróżba pozwoli ci określić, jakie wydarzenia zajmować cię będą w nadchodzącym tygodniu. Wylosuj siedem kart – ich kolejność odpowiada następującym po sobie dniom tygodnia.
Pon Wt Śr Czw Pi Sob N
Układ Zwycięstwo
Ta wróżba pozwoli ci poznać drogę do sukcesu. Nawet jeśli coś się nie udało, to być może karty podpowiedzą Ci jak uratować sytuację. Wylosuj siedem kart. Trzy pierwsze odsłonią przed tobą niebezpieczeństwa i negatywne działania innych osób. Karta Czwarta ukaże ci główne niebezpieczeństwo, którego zdołasz uniknąć dzięki sprytowi i szybkim decyzjom. Trzy kolejne wskażą ci dalsze metody działania, które odwrócą od ciebie złą passę.

Zauważ, że w tej wróżbie trzy pierwsze karty skierowane są w dół, a trzy ostatnie do góry. To symbolizuje twoje zwycięstwo!
Sąsiedztwo kart

Znaczenia kart nie są ustalone raz na zawsze. Wiele wróżek wykorzystuje własne spostrzeżenia i opracowuje własne reguły. Znaczenie kart zmienia się zależnie od tego, czy kartę otaczają szczęśliwe karty czy też raczej niepomyślne. Niektóre karty w odpowiednim sąsiedztwie nabierają szczególnej mocy.

Dama Karo obok Waleta Pik oznacza zdradę, a jeśli obok układa się 7 karo oznacza też stratę pieniędzy.

Dama w otoczeniu dwóch siódemek przepowiada zwykle namiętny romans.

Siódemka i Ósemka Pik położone obok siebie zapowiadają kłopoty, jeśli dojdzie do nich dziewiątka, to choroba lub strata może być poważna.
Ósemka Karo zapowiada podróż, w otoczeniu kierów będzie to przyjemność, w otoczeniu treflów zawodowa konieczność.
Ósemka Karo otoczona kartami osobowymi wskazuje na korzyści odniesione dzięki pomocy przyjaciół. Obok Asa Pik i Asa Karo wróży zmianę posady na lepszą.
Trzy siódemki wyłożone obok siebie przepowiadają narodziny dziecka.
Ósemka Trefl obok Waleta Trefl zapowiada straty w podróży lub udaremnione działania.
Dziesiątka Trefl pomiędzy dowolnym Kierem a Karo mówi o przypływie gotówki.
Dziesiątka Karo obok Asa Pik zapowiada niespodziewany zysk, spadek, darowiznę lub premię. Obok karty z figurą wróży szczęśliwy romans, szczególnie, jeśli wróżymy osobie samotnej.
Dziewiątka Pik obok Asa Kier to dobra wróżba dla rodziny i domu. Położona niedaleko Dziesiątka Kier zwiastuje przypływ gotówki lub korzystną transakcję.
Siódemka Kier to dobry omen. Położona obok każdej innej karty zapowiada ułatwienia i szczęśliwy zbieg okoliczności.
Wróżba Cyganki

Ten szczególny układ kart jest ulubiony przez doświadczone wróżki i Cyganki. Wykorzystuje nie tylko wiedzę o znaczeniach kart, ale też o ich sąsiedztwie.
Wymaga użycia 24 kart, od Asa do Dziewiątki. Karty tasujemy i układamy w trzech rzędach, po osiem kart każdy. Karty interpretujemy od lewej do prawej, każdy rząd osobno. Górny rząd opowiada o przeszłości i wydarzeniach, które mają wpływ na obecną sytuację. Środkowy rząd przedstawia teraźniejszość. Zdradza atuty i przestrzega przed niebezpieczeństwami. Dolny rząd przepowiada przyszłość i podpowiada jak należy postąpić.
Krzyż
Istnieje wiele wariantów tej wróżby. Najprostszy i zarazem najbardziej skuteczny polega na polega na zadaniu pytania, a następnie wylosowaniu pięciu kart.

Karta Pierwsza oznacza problem lub aktualną sytuację Karta Druga oznacza aktualne trudności Karta Trzecia oznacza szczęśliwe okoliczności Karta Czwarta oznacza ukryte przeszkody Karta Piąta oznacza przyszłość i rezultat sprawy
Jeśli chcesz, możesz wylosować dodatkowe trzy karty. Pierwsza z nich podpowie ci jak rozwiązać kłopoty, druga wskaże przychylne osoby, a trzecia przypomni ci o twoich ukrytych atutach.

Wróżby i czary w dzień świętego Andrzeja.

Wróżby i czary w dzień świętego Andrzeja.

Czary mary czary mary niech się spełnią dobre czary a te złe niech z daleka omijają mnie.

1. Powitanie pukających do drzwi niespodziewanych gości postacie z bajek Śnieżynka i Królewna Zmartwione postacie poszukują klucza od zamku . Propozycja ,aby zostały na wieczorze czarów i wróżb –zaproszenie do wspólnej zabawy
2. Rozpoczynamy wieczór wróżb
Czarodziejskie pudełko Kim będę w przyszłości W pudełku karteczki z nazwami zawodów. Dzieci wyciągają karteczkę i próbują przeczytać nazwę zawodu ( policjant, nauczyciel, kominiarz, kolejarz, kierowca, marynarz, pisarz, aktor, piosenkarz, malarz, muzyk, poeta, rybak, strażak, alpinista, żołnierz, radiowiec, archeolog, pielęgniarka, lekarz, murarz ,stolarz, architekt, polot ,podróżnik, piekarz., konstruktor, leśnik księgowy, prezenter telewizyjny, drukarz, sprzedawca,
Kolorowe losy Przestrogi na przyszłość Kolorowe kółka z oznaczeniami z tyłu . Dziecko kręci strzałką Oznaczenia Czerwone- jesz za dużo słodyczy musisz je ograniczyć ,odwiedź dentystę Fioletowe – za dużo się kłócisz, unikaj nieporozumień Zielone- bądź ostrożny w drodze do przedszkola Niebieskie- pilnuj swoich rzeczy bo możesz coś zgubić Białe – pijesz za mało mleka , pij więcej żeby mieć mocne kości Żółte – dbaj o swoje zdrowie noś czapkę i szalik Pomarańczowe- uśmiechaj się więcej, masz taki ładny uśmiech Szare– kup okulary i płetwy bo czeka Cię rejs po morzach i oceanach Czarne – lubisz szukać skarbów w Ziemi może coś znajdziesz Różowy- nie smuć się bo czeka Cię wielkie szczęście Zaczarowane literki Dobre wróżby na przyszłość Analogicznie jak poprzednia zabawa A-przed Tobą podróż
B -pomyślne dni w przedszkolu E- znajdziesz prawdziwego przyjaciela
K- sukcesy w przedszkolu i w szkole L- dostaniesz fajną zabawkę A-już niedługo ktoś Cię odwiedzi M- Mikołaj na pewno do Ciebie przyjdzie N- czeka Cię dużo szczęścia T- pomoc oddanych przyjaciół W- ciekawe prezenty pod choinkę 15.pomyśl sobie życzenie a na pewno się spełni P- szczęście sprzyja Ci we wszystkim
Owocowy talerz dla Rodziców Rodzic wybiera owoc z talerza. Objaśnienie Jabłko- lubisz czystość i porządek zwłaszcza jeżeli zrobi to ktoś za Ciebie Winogrona- praca to nie twoje hobby każdy czasem chce poleniuchować i czekać aż gwiazdka spadnie mu z nieba Banan – Dobrze liczysz ,ale pieniądze się Ciebie nie trzymają

Wróżby Online

Na środku dywanu leży butelka, a wokół niej gwiazdy – symbole. Każdy kręci butelką i odczytuje symbol, który wskazuje butelka. ( korona) W przyszłości będziesz ważną osobą. ( książka) Przed tobą kariera naukowa, zaszczyty. ( serce) Czeka cię wielka miłość i szczęście rodzinne. ( moneta ) Będziesz bardzo bogatym biznesmenem. ( gwiazda) Przed tobą kariera aktorska lub piosenkarska Będziesz gwiazdą. ( palma) Czekają cię wspaniałe przygody. Zostaniesz podróżnikiem. (cukierek) Będziesz maiał słodkie życie. Tradycyjne lanie wosku Macie miskę, wosk i klucz Nalejcie wosku na wodę A ujrzycie swą przygodę
Dzieci z pomocą rodziców leją wosk przez czarodziejski klucz i odczytują z cienia na ekranie swoja przyszłość Poczęstunek ,wspólna zabawa przy muzyce Podziękowanie za miło spędzony czas życzenia spełnienia wróżb tych dobrych ,a tych złych nie branie na serio

Wróżby z talerzami

 • WRÓŻBA Z WYKORZYSTANIEM 3 TALERZY

Przygotuj talerze do wróżby. Pod talerzami mają leżeć Obrączka, listek i różaniec. Jedna z osób za każdym razem tasuje talerze. Wylosowany symbol oznacza:
Obrączka- rychłe zamążpójście,
Listek- długotrwałe panieństwo,
Różaniec- pójście do klasztoru,

 • II WRÓŻBA Z WYKORZYSTANIEM 3 TALERZY 

Pod każdym z talerzy ukryte są słoneczka z wymalowanymi buziami. Jeśli wylosujecie buźkę z szerokim uśmiechem kolejny rok będzie szczęśliwy.

 • WRÓŻBA Z WYKORZYSTANIEM 5 TALERZY 
  Pod talerzami znajdują się: cukierek, piórko, ziarenko pieprzu, muszelka, kamyk. Każdy z tych przedmiotów ma swoje tajemnicze znaczenie:
  Cukierek – życie słodkie i wesołe,
  Piórko – życie lekkie i przyjemne,
  Ziarenko pieprzu – życie pełne przygód,
  Muszelka – życie na morzu lub w dalekim kraju,
  Kamyk – życie pracowite i pożyteczne,

Wróżby z liczb

Wróżby Online – Wróżby z liczb

WYKORZYSTANIE SYMBOLIKI CYFR- DATY URODZIN – NUMEROLOGIA

To proste a zarazem trafne określenie danej osoby. Do tych obliczeń potrzebna jest nam data urodzin. Np.

 1. 10.1984= 5+1+1+9+8+4=10=1 ( sumujemy kolejne cyfry, wynik ma być jednocyfrowy)

Czyli dana osoba jest numerologiczną 1

Znaczenie cyfr:

1 Jedynka jest symbolem Słońca. Urodzeni pod tą cyfrą są indywidualistami, chodzą własnymi ścieżkami. Są to osoby uparte, wytrwałe w dążeniu do celu, godne zaufania,. Często są to urodzeni wodzowie. Lubią poznawać nowe miejsca i nowe osoby. Mają nadzieje na lepsze jutro. SA optymistami z urodzenia. Ich kolory to: żółty, złoty, pomarańczowy. Szczęśliwy kamień: bursztyn.

2 Dwójka jest symbolem Księżyca. Są to osoby łagodne i wrażliwe, mają wiele fantazji, są uzdolnione artystycznie. Aspekt wiedzy w ich życiu jest ważny, powinny się dokształcać, gdyż wiedza przyniesie im sukces i zadowolenie. Intuicyjnie podchodzą do życia, dla płci przeciwnej zawsze. Są to tajemnicze i nieodgadnione osoby. Ich szczęśliwymi kolorami są odcienie zieleni i barwy od jasnożółtej do białej. Pomyślność przynosi im perła.

3 Trójka jest symbolem Jowisza. Osoby spod tej cyfry są dynamiczne i godne zaufania oraz cierpliwe. Są bardzo ambitne i odpowiedzialne. Pragną się sprawdzić w roli żony, męża, Rodzina jest dla nich najważniejsza i dążą do posiadania jej. Zawsze mają jasne spojrzenie na problem. Ich kolory to: fiolet, wszystkie odcienie głębokiego błękitu i czerwieni. Szczęśliwy kamień to ametyst.

4 Czwórka jest związana z Uranem. Urodzeni pod czwórką są uparci i sentymentalni. Mają duże poczucie sprawiedliwości. Są godnymi zaufania i wiernymi przyjaciółmi. Lubią dominować i mieć przewagę nad innymi. Są odważni, posiadają autorytet i SA nastawieni na sukces finansowy. Praca dla nich jest bardzo ważna w życiu. Szczęśliwe kolory: jasny błękit, odcienie szarości i szaro-srebrzystości. Kamienie: szafir i opal.

5 Piątka jest symbolem Merkurego. Ludzie spod znaku piątki są pogodni, impulsywni żywotni, towarzyscy i wszechstronni. SA to ludzie moralni, wierzący w Boga, umiejący się poświęcać. Są świetnymi doradcami. Ich kolor to biały i wszystkie jasne odcienie różnych barw. Kamień- diament.

6 Szóstka jest symbolem planety Wenus. Są to osoby serdeczne, spokojne, towarzyskie. Często to osoby niezdecydowane, szczególnie w miłości, nie potrafią wybrać odpowiedniego partnera gdyż za dużo analizują w związkach. Miłość jest dla nich najważniejsza i tylko miłością żyją. Ich najszczęśliwszymi kamieniami są turkusy, a kolorami- wszystkie odcienie niebieskiego, fioletu i czerwonego.

7 Siódemka jest symbolem Neptuna. Są to romantyczne, niespokojne duchy, tęskniące za przygodą. Starają się dążyć do wyznaczonych sobie celów, wiedzą że nic za darmo nie otrzymają w życiu. Wróży się im sukces finansowy. Lubią podróżować i są Panami własnego życia. Szczęśliwe kolory tej cyfry to wszystkie odcienie zieleni. Kamienie- opal, agat.

8 Ósemka jest symbolem Saturna. Ósemki pragną sprawiedliwości w życiu, Nie znoszą wulgarności, kłamstw i zazdrosnych ludzi. Są to osoby zrównoważone, sprawiedliwe i zasadnicze. Często, gdy stają przed trudnościami, rezygnują z działania, ale gdy uda im się przebrnąć przez nie- dochodzą do sukcesów i zaszczytów. Kolory to: ciemnozielony, ciemnoniebieski, purpurowy, czarny. Szczęśliwy kamień- granatowy szafir.

9 Dziewiątka jest symbolem Marsa. Są niezależne i pełne pasji. Często czują się samotne i niezrozumiane przez otoczenie. Posiądą z czasem doświadczenie życiowe i ogromną wiedzę. Umiejętnie podejmują ważne życiowe decyzje. Starają się mieć uporządkowane życie. Szczęśliwe kolory to wszystkie odcienie czerwieni. Kamienie: rubin, granat, koral.

 

Z daty urodzenia też można odczytać cechę charakteru danej osoby. Obliczając główną cyfre z daty urodzenia.

 

 1. ambitny(a), niezależny(a) i pewny(a) siebie
 1. łagodny(a), tajemniczy (a) i wrażliwy(a)
 1. dynamiczny(a), rodzinny (a)i godny(a) zaufania
 1. uparty(a), dumny (a) i sentymentalny(a)
 1. pogodny(a), mądry (a) i impulsywny(a)
 1. serdeczny(a), kochliwy (a) i towarzyski(a)
 1. romantyczny(a), dążący (a) do wyznaczonych sobie celów i trudny(a) we współżyciu
 1. sprawiedliwy (a) i niedoceniany(a)
 1. samotny (a) i pełen(a) pasji

 

Nasza Wróżka online z przyjemnością przygotuję dla Ciebie wróżbę online.

 

Wróżenie z kart – Tarot

Wróżenie z kart – Tarot

W poszukiwaniu sensu życia wkraczamy w zaczarowany świat codzienności. W niezwykle wnikliwy sposób szkoli on nas w sztuce przetrwania. Życie jest jak mgła otaczająca każdy intymny zakamarek wolności. Złudny interpretator życia, którym staje się każdy z nas w ruchu przyczyn i skutków plącze własną egzystencję, osiągając nicość. Jedynym możliwym do zrealizowania planem jest chaos. We współczesnym świecie inteligentów o rodowodzie typowo materialnym nie ma miejsce na mistykę. Mimo to oni także nie są w stanie uciec przed niewiadomą. W ich słownictwo ,,nie odkrytych rzeczy” wkrada się nowa symbolika (archetyp) o bardzo prastarym rodowodzie. Mówi się, że wszystko już było. Każda brama, jaką przekraczamy dawno straciła swoją dziewiczość. Nikt z nas nie jest pierwszy ani ostatni w drodze do samego siebie. Każdy na swój sposób próbuje poradzić sobie z trudami życia. Wybiera zrozumiałe dla siebie techniki rozwiązywania problemów w zależności od konstrukcji psychicznej , fizycznej itd. Stosowane przez nas metody są różne… a zagubienie jeszcze większe! Niewiadoma, która otacza nas zewsząd wprowadza nas w świat symboli, jedyne porozumienie z uniwersum.

Nie znoszę początków, ale jak każdy szanujący się autor, który od czegoś musi zacząć, tak i ja od czegoś muszę rozpocząć, więc zaczynajmy ten spektakl życia :

Czym jest Tarot?

No cóż, wiele o nim napisano, tworząc niezliczone komentarze i opisy do niego. Czy są prawdziwe? Jeśli będziemy rozpatrywać jednostanowiskowo, to zgodzisz się na pewno z tym, że każdy z autorów tych opisów opiera swoje wywody na własnym, dojrzałym lub nie umyśle. Ich świadomy poszukujący umysł dostrzegł tyle, na ile byli gotowi uświadomić sobie pewne prawdy rządzące ich jaźnią, jak i światem istniejącym na zewnątrz. Ten tekst dotyczy także i mnie, i obiecuje, że to, co znajdziesz w Tarocie może być czym innym niż to, co znalazła reszta tego świata, ale będzie to zgodne z płaszczyzną waszego ducha.

Zjednoczenie

Czy my poszukujący prawdy potrafimy się zjednoczyć? I tu Tarot robi nam psikusa. Jak byśmy nim nie manipulowali lub go przekręcali on zawsze powraca do swojej prawdziwej twarzy. Może dlatego historia powstania Tarota owiana jest tajemnicą. W każdym stuleciu znajdą się tacy, którzy wracają do starych obrazów z zawartą całą w nich symboliką. Ta pobudza stare przywalone wiekami nasze twarze. I tam w otchłani naszej jaźni może stajemy się jednością ze wszystkim.

Rogata Twarz Tarota

Bardzo stary Bóg wziął księgę i zapisał w niej zasady świata. Owinął ją swoim ciemnym płaszczem mądrości i włożył w duszę człowieka. A żeby do niej się człowiek nie dostał zapieczętował ją siedmioma pieczęciami (czasami mówi się o dziewięciu). Ulitowała się bardzo stara Bogini nad rodzajem ludzkim i ofiarowała im klucze do siedmiu pieczęci. Stara Bogini bardzo kochała swojego Starego Boga i powiedziała, że siedem kluczy będzie bardzo trudno użyć do rozwikłania zagadki świata: I teraz każdy z nas po światło pradawnej wiedzy musi kroczyć sam w ciemności, zaplątywać się we własne pomyłki zdarzeń, w otchłani jaźni poszukiwać prawdy o samym sobie, a także o tym czym lub kim jesteśmy dla świata oraz jaką rolę w nim pełnimy. Czasami jest to prawda bardzo rogata.

Tarot jako Perła

Mówi się, że perły przynoszą łzy i cierpienie. I jak tu obłaskawić Tarota, który tak jak zewnętrzny świat chodzi własnymi drogami. Nie trzyma się zasad rządzących współczesnym światem lub raczej jego „mitologią fanatycznego materializmu”. Ukamienowaliśmy naszych Bogów, namalowaliśmy ich na ścianach, aby tylko zobaczyć, czy dotknąć, usłyszeć, pomacać, polizać,powąchać ten zewnętrzny świat, zapominając o tym, że musimy wrócić do swojego Edenu, boskiego raju, którego tu na pewno nie znajdziemy. Żyjemy w świecie „wysranym” przez nasz mózg, wybudowanym na „gównie” przeszłych kreatorów umysłu emocjonalnego, wiecznie rodzącej, ciężarnej matki grzechów głównych, którą posiadamy w sobie.

Czemu służy Tarot – wróżenie z kart?

Na wstępie powiem, jak wiele możemy odnaleźć w Tarocie. Począwszy od twardej wiedzy o zasadach, jakimi rządzi się świat (ten materialny i ten duchowy), a skończywszy na nas samych, czyli o tym jacy jesteśmy, co posiadamy w sobie, i do czego dążymy.
Tarot może służyć wielu celom: wróżenie z kart, medytacji, jako pomoc w rytuałach, magii, technikach mnemotonicznych. Jest swego rodzaju książką obrazkową działającą na podświadomość i nadświadomość, tą indywidualną i zbiorową. W punktach sieci, w których istnieje każdy z nas, potrafi pomóc nam odnaleźć miejsce, gdzie się znajdujemy, jakie naprężenia zachodzą w obrębie naszego jaja aurycznego, a także, jakie zmiany możemy sami wychodować i jak one odbiją się na jakości naszego życia, jak i życia innych. Tarot jest Wielkim egoistą i wręcz okrutnikiem! Nie zależy mu na naszym dobru osobistym. Raczej ciągnie nas i umieszcza w wielkiej harmonii ze wszechświatem, tym przeszłym, przyszłym i teraźniejszm. Nie zna sprawiedliwości, w ludzkim rozumieniu, ani litości. Wychodzi i sięga daleko poza wymiar rozumienia na poziomie potrzebnym nam do przeżycia w tym wcieleniu i na tej płaszczyźnie materialnej. Temu, kto wymyślił Tarota należy się głęboki szacunek i cześć. Ja składam mu je z otchłani bytu, w którym obecnie się znajduję. Niech błogosławi mi i Wam, i da swój patronat w dalszej drodze … .

Miłość

Podstawowa zasada: żeby zajrzeć w Tarota, trzeba nauczyć się siebie kochać, należy być odważnym, a przede wszystkim nauczyć sobie wybaczać. No i dyscyplina, dzięki której nasz wiecznie wirujący umysł, tworzący niezliczone dziwaczne światy, ogarniemy!

Duże Arkana (22 karty)

Korespondują z karmą zbiorową (są to rzeczy lub sytuacje, na które nie mamy wpływu, np. Wojna). Poniżej w wielkim skrócie ich znaczenie.

I Mag Pan i Dawca świadomego życia
II Kapłanka Pani ukrytego świata
III Cesarzowa Pani bezpieczeństwa i płodności
IV Cesarz Pan władzy i dominacji
V Kapłan Pan świadomej władzy moralnej
VI Kochankowie Siła wyborów uczuciowych
VII Rydwan Jeździec osobistego zwycięstwa
VIII Sprawiedliwość Niewidoma Pani aktu osądzania
IX Mnich Pan samotnej mądrości
X Koło Fortuny Siła pozytywnej zmiany
XI Moc Nauczycielka wewnętrznej dyscypliny
XII Wisielec Pan świadomego uwięzienia nad ziemią
XIII Śmierć Siła rozpadającego i odradzającego się świata
XIV Umiarkowanie Anioł odpoczynku
XV Demon Moc siły uwięzionej
XVI Wieża Siła nietrwałości
XVII Gwiazda Pani przyszłych radości i dzisiejszych smutków
XVIII Księżyc Moc zapomnianych wspomnień
XIX Słońce Siła optymizmu
XX Sąd Władca powracających do życia
XXI Świat Pan zakończenia i początku
(0)XXII Głupiec Podróżnik

Denary

Ziemia/Pentakle/Dysk/Gwiazdy/Rezultat/Driady (Nimfy Drzewne)/Południe/Kontynent afrykański/Podziemia

AS Pani mocy Ziemi
II Pani wędrującego bogactwa
III Pani zapisanego bogactwa
IV Pani władzy nad Ziemią
V Pani upadku i odrodzenia dzięki wspólnocie
VI Pani wsparcia i opieki
VII Pani dojrzewających owoców
VIII Pani nauki
IX Pani samotnej radości
X Pani ustalonego bogactwa

Pałki

Ogień/Berło/Ruch/Różdżki/Nasiono/Salamandra/Feniks/Elfy/Spalanie/Zachód/Obie Ameryki/Mars/Jowisz/Słońce/Egoizm/Instynkt/Baran/Lew/Strzelec

AS Pan mocy ognia
II Pan ujarzmionej siły
III Pan sukcesów i zawodów
IV Pan zadowolenia i goryczy osobistej
V Pan ujarzmionej siły i nauki
VI Pan chwilowych sukcesów
VII Pan złudzeń
VIII Pan ruchu
IX Pan Pan refleksji i wspownień
X Pan ostatniego starcia

 

LP Małe arkana Pałki Kielichy Miecze Denary
1 Symbolizują Energię życia, działanie, ruch Uczucia, twórczość, emocje, wrażliwość, intuicje, natchnienie Wiedza, intelekt, nauka, ambicja, zdolności, umysł, nowoczesność Pieniądze, materia, pozycja materialna, interesy, handel, wymiana
2 Inne nazwy Trefle, pałeczki, różdżki, laski, berła, kije Serca, puchary, kubki, kielichy, Piki, miecze, szpady, ostrza, szable Karo, grosze, monety, gwiazdy, dyski, pentakle
3 Żywioły ogień woda powietrze ziemia
4 Planety Słońce, mars, jowisz Księżyc, neptun, pluton Mercury, wenus, uran Wenus, mercury, saturn
5 Znaki zodiaku Baran, lew, strzelec Rak, skorpion, ryby Bliźnięta, waga, wodnik Byk, panna, koziorożec
6 Część natury Świat zwierząt metale rośliny kamienie
7 Część rośliny nasiono liście kwiat korzenie
8 Pierwiastek kabalistyczny Aktywność pasywność zrównoważenie rezultat
9 Właściwości w świecie ruch przestrzeń czas materializm
10 Strona świata zachód wschód północ południe
11 Kontynent Obie ameryki Azja Europa Afryka
12 Symboliczne zwierzę Feniks, ibis, salamandra Błękitny smok, delfin Żółw, orzeł Byk, wąż, kret, pszczoła
13 Duchy opiekuńcze elfy ondyny sylfidy driady
14 Pora roku wiosna lato jesień zima
15 Klasa społeczna rolnictwo kapłaństwo Szlachta (sędziowie i żołnierze) Lud (rzemiosło i handel)
16 Typ charakteru choleryk flegmatyk sangwinik melancholik
17 Związki mistyczne Głowa, duchowość, intelekt, świat boski – cztery króle Klatka piersiowa, witalność, świat ludzki – cztery królowe Ciało, materialność, świat materialny – czterech rycerzy Przejście, generacja – czterech giermków

Jeśli chcesz porozmawiać ze specjalistą w dziedzinie wróżenia z kart, zapraszamy na stronę główną, gdzie Twoja wróżka online przeprowadzi dla Ciebie indywidualną wróżbę online

 

JAK SPORZĄDZIĆ PORTRET NUMEROLOGICZNY

Zgodnie z prawami rządzącymi numerologią, imiona,, nazwiska i data urodzenia tworzą liczbowy schemat towarzyszący człowiekowi od jego narodzenia aż do śmierci.

Wibracje, jakie emituje ów schemat pozwalają na:

 1. Przeprowadzenie zadziwiająco dokładnej analizy charakteru i osobowości.
 2. Umocnienie naturalnych cech i rozwinięcie wrodzonych zdolności, a w razie potrzeby złagodzenie konfliktowego, impulsywnego czy depresyjnego charakteru, jak również dodanie pewności siebie osobie słabej lub nieśmiałej.
 3. Wcześniejsze poznanie głównych tendencji nowego roku, co ułatwia postępowanie zgodne z jego wibracjami, podejmowanie właściwych decyzji i rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, mających największe szansę na pomyślną realizację.
 4. Nadanie dziecku takich imion, które ułatwią mu drogę życiową.
 5. Wybranie takiej nazwy dla przedsiębiorstwa czy instytucji, która przyniosłaby jak największe korzyści.
 6. Zmianę biegu życia, jeśli nasza obecna sytuacja nas nie satysfakcjonuje, co jest wynikiem działania negatywnych wibracji.

Na pierwszy rzut oka wszystko to może wydać się nieprawdopodobne. Numerologią jednak nie ma nic wspólnego z magią czy wróżbami online. Opiera się bowiem na prostej kalkulacji matematycznej. Numerolog nie musi uciekać się do intuicji, nie ulega także wpływom czy sugestiom konsultujących się z nim osób. Odwołuje się jedynie do niezmiennych praw tworzących tę wiedzę.

Według numerologii każda cyfra od l do 9 (a w niektórych przypadkach także numery podwójne, czyli „mistrzowskie”) wysyła specyficzną, charakterystyczną jedynie dla niej wibrację, która ją określa, a jednocześnie wyróżnia spośród innych. Wibracja ta nadaje danej osobie cechy charakterystyczne dla jej osobowości oraz siłę życiową jej tylko właściwą.

Na Portret Numerologiczny danej osoby składają się następujące wibracje:

 1. Wibracja Urodzenia.

Oblicza się ją przez zsumowanie dnia, miesiąca i roku urodzenia, a następnie sprowadzenie sumy do liczby jednocyfrowej. Cyfra ta odpowiada bardzo istotnej części osobowości, a mianowicie zaletom, wadom, powołaniu, celom życiowym itd.

 1. Wibracja Imienia (imion) i Nazwiska.

W tym przypadku używamy specjalnego alfabetu numerologicznego, w którym każdej literze odpowiada pewna liczba. Wibracje, które pojawią się w wyniku tej operacji wskazują nam na:

 1. Wewnętrzne motywacje danej osoby.
 2. Wrażenie, jakie osoba ta wywołuje na otoczeniu, zarówno w sensie społecznym, jak i zawodowym.
 3. Cele, uświadomione lub nie, jakimi kieruje się w życiu (które wyznaczają jej drogę życiową).

Obliczenie podstawowych numerów, składających się na Portret Numerologiczny, pozwala nam przeprowadzić niezwykle dokładną analizę charakteru danej jednostki. Każda wibracja bowiem posiada pewne atrybuty, które sprawiają, że zachowujemy się w ten lub inny sposób. Innymi słowy, numerologiczne wibracje mają transcendentalny wpływ na wszelkie przeżycia, jakich doświadczamy. Możemy zatem powiedzieć, że wibracje numerologiczne modelują i odsłaniają nie tylko mentalność i osobowość jednostki, ale także wyznaczają zdarzenia życiowe, których ona doświadcza.

 1. Wibracja Podpisu.

Stanowi ona jedyną wibrację, którą wybieramy dobrowolnie, jako że zarówno Wibracja Urodzenia, jak Imion i Nazwiska są nam narzucone. Podpis zawiera nie tylko potężne wibracje oddziałujące na jednostkę, ale tworzy zarazem pewien układ numeryczny, prowokujący niejako wydarzenia, z których składa się nasze życie.

Przystępując do sporządzania Portretu Numerologicznego, czyli Numerogramu, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że nikt nie jest jednym „czystym numerem”. W naszym Portrecie Numerologicznym znajduje się bowiem wiele liczb tworzących pewną całość. Mówiąc inaczej, nie należy dokonywać analizy danej osoby, biorąc pod uwagę jedynie jedną z wibracji, np. Urodzenia, pomijając inne, na przykład Wibrację Podpisu czy Imienia.

Wszystkie te wibracje opisują psychikę i charakter danej osoby, dzięki czemu wyróżnia się ona spośród innych. Warto dodać, że analizując każdą z części składowych Portretu Numerologicznego nie możemy zapominać, iż odkrywają nam one jedynie potencjalne cechy charakteru, a nie prawdy absolutne. Jedynie przez analizę i zestawienie wszystkich wibracji uzyskamy wierny portret danej osoby.

Po sporządzeniu Numerogramu otrzymamy pięć wibracji podstawowych. Są to: Wibracja Urodzenia, Wnętrza, Ekspresji Zewnętrznej, Celów Życiowych i Podpisu. Stanowią one zespół różnych informacji, które odpowiednio zestawione staną się punktem wyjścia do zgłębienia psychiki danej osoby, a także do poznania jej drogi życiowej.

Bywa, że wibracje Urodzenia i Imienia tworzą układ harmonijny; jeśli na przykład liczby są identyczne lub podobne, mamy wówczas do czynienia z osobą o charakterze w pełni zintegrowanym. Gdy natomiast numery tworzą wyraźny kontrast, możemy mieć pewność, że dana osoba miotana jest wewnętrznymi sprzecznościami, a jej reakcje często nie dają się przewidzieć. Jeśli istnieje zgodność między wibracjami Wnętrza i Ekspresji Zewnętrznej, osoba, której dotyczą, posiada charakter stabilny, a jej wnętrze zgodne jest z wrażeniem, jakie wywiera na otoczeniu.

Jeżeli natomiast obie te wibracje pozostają do siebie w sprzeczności, oznacza to, że dana osoba nigdy (może z wyjątkiem swoich najbliższych) nie odkrywa swego prawdziwego „ja”, a to, co ukazuje innym, jest tylko częścią jej wieloznacznej, zagadkowej osobowości.

Wibracje Imienia i Podpisu wzmacniają lub przeciwnie – osłabiają zalety, wady, jak i predyspozycje wynikające z Wibracji Urodzenia. W przypadku, gdy istnieje kontrast między tymi wibracjami, możemy być pewni, że mamy do czynienia z człowiekiem, którego osobowość, jak i zachowanie pełne są konfliktów, co niewątpliwie będzie zbijało z tropu zarówno otoczenie, oraz jego samego.

Wypada zaznaczyć, że sprzeczności te mogą mieć różny stopień nasilenia. Zdarza się, iż są one tak wielkie i stwarzają tak poważne problemy, bądź kompleksy, że jedynym rozwiązaniem pozostaje oficjalna zmiana imienia lub nazwiska (w takim przypadku należy jednak najpierw skonsultować się z doświadczonym numerologiem).

A jednak nie zawsze różnice numerologiczne są niekorzystne. Dzieje się tak w przypadku, gdy jedna z wibracji wzmacnia inną lub gdy wibracja „harmonijna” i „spokojna” łagodzi gwałtowny lub agresywny temperament.

Zanim przystąpimy do konkretów, warto przypomnieć, że w numerologii operuje się jedynie cyframi od l do 9, a w szczególnych przypadkach także liczbami 11, 22, 33 i 44, a zatem zawsze należy sprowadzić uzyskaną sumę do liczby jednocyfrowej, bez względu na to, czy jest to suma uzyskana z daty urodzenia, imienia czy podpisu.

Numerologia

Uważne spojrzenie na porządek i zadziwiającą konfigurację wszechświata lub analiza życia ludzkiego na przestrzeni dziejów pokażą nam, że praktycznie wszystko podporządkowane jest liczbom. Człowiek używa ich od zarania cywilizacji, tworząc bazę, na której wyrosły teorie i pojęcia rządzące ludzkością.

W rzeczywistości liczby odzwierciedlają zasady, według których został stworzony świat. Liczby są żywymi siłami i powinniśmy nie tylko poznać energię, którą emitują, ale również nauczyć się rozwijać cechy reprezentowane przez liczby z naszego Portretu Numerologicznego.

Uznając, że we wszechświecie istnieje porządek obejmujący wszystko, od najmniejszej cząsteczki po cały kosmos oraz, wychodząc z założenia, że nie ma nic statycznego, że wszystko drga i wibruje, możemy zrozumieć, że liczby emitują energię. Ta energia ma wpływ na wszystko, co istnieje. Jej siła dosięga również człowieka, modelując jego charakter i przeznaczenie.

Każdy z nas urodził się w dniu wyznaczonym mu zgodnie z planem wszechświata i pod wpływem wibracji emitowanych w tym konkretnym momencie i miejscu. W ten sposób od samego momentu narodzin znajdujemy się w zasięgu liczb, które będą na nas oddziaływać przez całe życie, stanowiąc siłę napędową wszystkich poczynań i będąc ważnym elementem naszej osobowości.

Pierwsze kontakty człowieka z numerologią gubią się w zamierzchłej przeszłości. Być może człowiek zaczął stosować liczby, gdy zauważył, że we wszechświecie panuje porządek doskonały i jedynie Najwyższy Rozum Kosmiczny mógł zaplanować tak niezwykle skomplikowaną i dokładną konstrukcję, jaką jest kosmos.

Wszystko to, co wiemy i czego domyślamy się na temat świata, w którym zamieszkujemy, i nieskończoności (ten świat jest tylko mikroskopijną, doskonale dopasowaną cząsteczką gigantycznej łamigłówki) mogło zostać stworzone jedynie przez tak wielką inteligencję, jakiej umysł ludzki nie jest w stanie pojąć. Wszystko zostało zaplanowane doskonale, precyzyjnie i dokładnie w celu stworzenia dzieła tak gigantycznego, perfekcyjnego i kolosalnego, że umyka to naszemu pojęciu

Człowiek posiada i przez wieki przekazywał wiedzę, która wyprzedzała jego stadium ewolucji. Wiedza, która nawet dzisiaj jest poza naszym zasięgiem i która, być może, była mu dana na początku dziejów, aby pomóc jego ewolucji. Jak? Przez kogo ? Te pytania zadajemy sobie od zawsze i jeszcze nie znaleźliśmy na nie odpowiedzi. Być może kiedyś to nastąpi; kiedy duchowo będziemy wystarczająco przygotowani, żeby zrozumieć boskie plany.

W oczekiwaniu na ten moment posunęliśmy się w rozwoju i znaleźliśmy określenia, które tłumaczą nasze zdobycze we wszystkich dziedzinach wiedzy ludzkiej. Jest jednak jeden wymiar, którego nie mogliśmy zbadać i który sklasyfikowaliśmy jako świat ezoteryczny. Według słownika termin „ezoteryczny” oznacza: ukryty, sekretny, zastrzeżony. Do ezoteryki zaliczamy wszystkie te używane dziś dziedziny i praktyki, których pochodzenia nie znamy. To skłania nas do zadania sobie wielkiego pytania. Jeżeli wszystkie praktykowane sztuki poznania i wiedzy ezoterycznej pochodzą z zamierzchłej przeszłości i nie znamy ich początków, ani twórców, czyż nie powinniśmy uznać ich za nasze bogactwo i dziedzictwo, które nam dano, abyśmy z niego korzystali dla dobra naszego rozwoju ewolucyjnego?

Jasnym jest, że w ten delikatny i złożony sposób umożliwiano nam zbliżenie się do istoty człowieczeństwa i jego problemów. Człowiekowi, z całą jego akademicką wiedzą, nie udało się tego jeszcze osiągnąć.

Prawdą jest, że ludzkość rozwinęła się spektakularnie we wszystkich dziedzinach, ale jej wiedza metafizyczna jest w dalszym ciągu prawie tak podstawowa jak wieki temu. Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, kwestia „dlaczego” i „dokąd” ewolucji człowieka ciągle jest pasjonującym misterium.

Chcemy zgłębić tajemnicę, szukamy odpowiedzi, bo dzisiaj i z dnia na dzień coraz bardziej człowiek odczuwa potrzebę poznania siebie i swojego miejsca w boskim planie.

Wiadomo, że Pitagoras, wielki filozof grecki, w poszukiwaniu tej wiedzy i prawdy odbył wiele podróży na Wschód i dzięki nim stworzył liczne szkoły, w których nauczano m.in. o użyciu liczb i siłach magnetycznych, które te liczby emitują, oraz ich wpływie na ludzi.

Na początku wiedza ta była dostępna nielicznym, wtajemniczonym grupom w krajach Wschodu, a sprowadzenie jej do świata zachodniego zawdzięczamy Pitagorasowi. Dzisiaj odkrycia współczesnych badaczy, takich jak dr Jordan z Instytutu Nauk Numerologicznych w Kalifornii oraz uznanych numerologów angielskich i amerykańskich, znacznie wzbogaciły tę historyczną wiedzę. W ten sposób nowoczesna numerologia osiągnęła nie tylko dojrzałość, ale i uznana została w wielu krajach za niezwykle trafną dziedzinę, która pozwala nam poznać osobowość, a nawet przeznaczenie człowieka.

Bóg lub Najwyższa Inteligencja, z której emanuje wszystko to, co składa się na otaczający nas świat, udostępniła nam środki, dzięki którym możemy zagłębić j się w misterium natury ludzkiej. Mamy do dyspozycji metody naukowe Jak również nauki okultystyczne. Astrologia, grafologia, numerologia, tarot etc. mają swój system i język, ale stosowane przez profesjonalistów wszystkie dochodzą do tych samych wniosków.

Jednakże numerologia idzie jeszcze dalej. Zawsze kiedy spotykamy osobę konfliktową, która stwarza sobie i innym problemy w codziennym życiu, lub osobę, która dysponuje wszystkimi zaletami i wiedzą warunkującą sukces i nie osiąga go, możemy być pewni, że istnieją problemy w jej Portrecie Numerologicznym. Postępowanie ściśle według wskazówek eksperta od numerologii może radykalnie zmienić ten stan rzeczy. Nie ma w tym cudów, czarów czy kłamstw. Chodzi tylko o to, żebyśmy nauczyli się używać siły liczb dla naszej korzyści.

Znając podstawy numerologii, możemy wykorzystać Wibracje Numerologiczne, aby zmienić najbardziej konfliktowe aspekty naszej osobowości i zaplanować swój los zgodnie z Wibracjami, które widnieją w Portrecie Nuinerologicznym. Uczymy się działać w najodpowiedniejszch momentach, aby wykorzystać pozytywne Wibracje i ograniczać nasze działania, jeżeli Wibracje nie są nam łaskawe.

I w tym tkwi cel tej książki. Postaramy się sprawić, że czytelnik zainteresowany tematem będzie mógł używać Wibracji Numerologicznych we wszystkim, co go dotyczy, a głównie nauczyć się pomagać sobie i swoim bliskim, sugerując sposób działania zmierzający do osiągnięcia maksymalnej korzyści z potencjału, w który zostali wyposażeni na tym etapie ewolucji wewnętrznej.

Większość ludzi rodzi się z wieloma zaletami, których nawet nie znają. Odkrywanie zdolności i ograniczeń jest wielkim krokiem naprzód ku doskonaleniu wewnętrznemu i osiąganiu naszych zamierzeń. Albo, innymi słowy, ku szczęściu i samorealizacji.

Jeżeli człowiek zna swoje możliwości i wrodzone zdolności, jak również słabości, może posłużyć się tymi pierwszymi i okiełznać drugie, aby nie zakłócały i nie przeszkadzały w drodze ku szczęściu i sukcesowi. W ten sposób uczy się zestrajać swoje Wibracje z rytmem kosmicznym i przez to wibrować w harmonii i zgodzie ze wszechświatem.

Wróżby Online

Jak wróżyć z kart?

Sposobem którym uczę Tarota jest osiągniecie zrozumienia jego podstaw. Co znaczą  numery? Co znaczą elementy i inne aspekty astrologiczne? Jak każda karta powiązana jest z Kabała? Pomimo tego, że wymaga to troszkę dociekań i dyscypliny, zostanie ci to obficie wynagrodzone przez karty, które staną się prawdziwie pełne znaczenia dla ciebie oraz będziesz w stanie czynić powiązania miedzy nimi.

(Tutaj następuje akapit poświęcony książkom, które warto przeczytać, lecz żadna z nich jak na razie nie doczekała się tłumaczenia na polski. Proponuje zapoznać się z moim wyborem książek wartych poczytania

Prowadzenie dziennika Tarota jest uważane za nieodzowna część nauki Tarota. Zapisuje się do niego swe przemyślenia nad poszczególnymi kartami – przeważnie jedna dziennie lub całymi układami. Można również przypadkowo wyciągnąć jedna kartę w odniesieniu do samego siebie każdego dnia (daje to osobiste znaczenie karty, kiedy obserwujesz, jak ta karta działa podczas dnia). Upewnij się, że zwracasz uwagę na te podstawy w tym ćwiczeniu! Dobrym sposobem na rozpoczęcie takiego dziennika jest sprawdzenie, jakie to karty są twymi osobistymi kartami i dokładne zapoznanie się z nimi. Personalizacja kart jest jedna z najlepszych i najbardziej zabawnych sposobów na naukę.

Jeżeli masz ołtarz, możesz spędzić spokojnie czas tam w powiązaniu z kontemplacja nad kartami. Możesz umieścić tam swa kartę dnia wizerunkiem do góry, tak abyś mógł widzieć ją podczas swych codziennych działań, co będzie bardzo pomocne w poznawaniu jej znaczenia. Wszystko co możesz zrobić, włączając w to rytuał (zapalanie świec, specjalne miejsce i czas, wyłożenie narzędzi rytualnych, itp.) co może wzmocnić jej znaczenie lub uczynić z tego coś bardziej codziennego, pomoże ci w nauce Tarota.

Nie próbuj zaczynać od skomplikowanych rozkładów, bo „źle” to się skończy (you will be overhelmed). Jedna karta na dzień lub trzy kartowy rozkład – to i tak jest bardzo dużo.

Nauka Tarota może być duchowym wyzwaniem i mam nadzieje, że tym będzie dla ciebie. Pomimo tego, że wymaga ona nauki i dyscypliny, może być też prawdziwym źródłem zabawy i przyjemności. Nie pozwól aby stało się to udręką dla ciebie.

Wielkie dzięki dla Katy Rose za potwierdzenie moich metod. Miałam nadzieje, że byłam na właściwej ścieżce. Jest ona długa, ale zaczynam być w stanie dostrzegać coraz więcej w kartach. Zabrało mi to 5 lat, jak na razie. I każdy poczyniony krok był tego wart.

Zrealizowałam, że jedynym sposobem na zrozumienie jest zrozumienie numerologii, czakr, żywiołów, planet, mitologii, kolorów, astrologii, Drzewa Życia, Kabały…. itp. itd.

Więc, po osiągnięciu zrozumienia I-Ching, byłam gotowa aby stopniowo otrzymywać wszystkie te informacje.

Wydaje mi się, że moja odpowiedź na postawione pytanie byłaby taka, że jeżeli chcesz zrozumieć Tarot, i jesteś szczery w tym postanowieniu, nic nie stoi na przeszkodzie w absorbowaniu tych informacji.

Musisz tylko być cierpliwy ze swą gotowością do otrzymywania informacji. Jest to chwalebne i oświecające. Bardzo warte spróbowania!

Powodzenia

Wróżenie z kart – Wróżba online

TAROT – Wróżby Online

Pomimo tego co ludzie piszą w różnych książkach, nie ma z góry ustalonych zasad co do dnia, godziny czy okoliczności rozkładania kart. Wróżyć należy wtedy, kiedy ma się wewnętrzną potrzebę i Interpretator czuje się „na siłach” a nie wtedy, kiedy ktoś zmusza nas do wróżby (chyba, że sprawa jest nie cierpiąca zwłoki), czy akurat we wtorki – bo jest to dobry dzień na wróżby. Należy samemu wypracować własne dni czy godziny, które są najlepsze. Miejsce wróżby też praktycznie jest bez znaczenia, jednak ważne jest aby spełniało ono kilka podstawowych warunków (zwłaszcza przy wróżeniu dla drugiej osoby):

 • miejsce to niejako powinno być odizolowane od świata zewnętrznego (np. hałasu)
 • należy uczynić wszystko, aby nikt obcy nie przeszkodził w trakcie wróżby (np. wyłączyć telefon, zamknąć drzwi do pokoju na klucz itp.)
 • w pokoju powinna panować przyjazna atmosfera, tak aby Pytający mógł się rozluźnić i zrelaksować no i sprzyjająca skupieniu się za razem
 • w trakcie wróżenia często dochodzi do ujawnienia bardzo osobistych spraw, więc obecność osób trzecich jest jak najbardziej nie wskazana

Co do białego obrusu na stole, świec itp – są to tylko elementy dodatkowe. Bez nich można się doskonale obejść, choć świeca(e) moim zdaniem są jak najbardziej korzystnym dodatkiem – oczyszczają powietrze no i zawsze można ukoić myśli skupiając się na płomieniu. Dlatego prawie zawsze jak rozkładam karty zapalam świecę. Jednak świeca nie powinna być jedynym źródłem światła w pokoju. Bo jak przy tak nikłym świetle można dostrzec szczegóły wyrysowane na kartach, które to często są najważniejszym elementem całej interpretacji. Nie ma jak lampka na stole. No i nie zawsze trzeba siedzieć sztywno za stołem – często znacznie łatwiej jest się zrelaksować i skupić na kartach siedząc na łóżku czy czystej podłodze. Po prostu stosuj to, co jest dla Ciebie najwygodniejsze i najlepsze.

Tasowanie – kolejny problem. Jak tasować. Ano tak jak się chce. Po pewnym czasie wypracujesz swą własną najlepszą dla ciebie metodę. Jeżeli w interpretacji rezygnujesz z używania odwróconych kart to możesz zastosować dwie metody: a) albo tasujesz karty tak, aby żadna nie „odwróciła się” lub b) wszystkie karty, które do góry nogami odwracasz i interpretujesz w normalnej pozycji. Musisz sam zdecydować. Tasować może tylko Interpretujący, dając karty tylko do przełożenia Pytającemu, lub sam Pytający.

Nie wiem czy ma to jakiś sens, ale tak dla przykładu podam najczęściej stosowany przeze mnie sposób na tasowanie kart. Najpierw karty tasuję jak normalne karty do gry. Gdy czuję, że już dość, rozrzucam je na stole i ruchem kołowym mieszam je tak aby dodatkowo pomieszały się, oraz poodwracały się. Gdy czuję, że dość składam je w jeden plik i lewą ręką rozkładam na 3 kupki i składam w odwrotnej kolejności. I talia jest gotowa do rozkładu. Kiedyś wypróbowałem tą metodę i jak na razie pasuje mi ona i spisuje się całkiem nieźle. Lecz to tylko przykład a nie jedyny wzór do naśladowania!

Wybór karty personifikującej Pytającego można dokonać na wiele sposobów. W każdej książce o Tarocie można znaleźć przyporządkowania kart do poszczególnych znaków Zodiaku, czy do „urody” i wyglądu Pytającego. Można również poprosić Pytającego, aby z całej talii wybrał np. 3 karty (obrazkami do dołu) a z nich jedną, którą najbardziej „czuje”. Da to od razu na wstępie pewne informacje o nim i jego problemach.

Wróżka Online pomoże w potrzebie…

Tarota nie można nauczyć się tylko z książek. Tylko ciężka i wytrwała praca nad /z kartami przyniesie oczekiwany rezultat. Nauka czerpana z podręczników, nawet wklepana na pamięć nie zastąpi osobistych doświadczeń, Wiedzy, którą nam Karty przekażą podczas pracy z nimi.

Jak można szybko nauczyć się znaczeń kart? Trzeba doświadczać kart jako żywych istot – czemu służą liczne metody.

Praktycznie w każdej książce znajdziecie przykłady różnych technik medytacyjnych mających na celu osobiste doświadczenie znaczenia i symboliki kart Tarota. Poniżej przedstawię kilka bardzo ciekawych i skutecznych metod medytacji nad Tarotem.

Do nich zalicza się na przykład bardzo luźna forma medytacji. Uczeń koncentruje się na danej karcie, zgłębia jej symbolikę, zastanawia się nad znaczeniem i odpowiednikami jej symboli i przygląda się przebiegającym przez umysł myślom.

Następna metoda jest trudniejsza i w żadnym przypadku nie można z niej korzystać, jeśli się nie wykona  – prostej ceremonii dostępnej w każdej poważnej książce magicznej – na początku i końcu każdej operacji. Zasadniczym celem rytuału Pentagramu jest zabezpieczenie przed pojawieniem się poważnego niebezpieczeństwa w trakcie tego ćwiczenia : obsesji. Na całe szczęście trudno jest osiągnąć sukces w tej operacji bez wcześniejszego doświadczenia w ćwiczeniu umysłu, lecz niezależnie od tego niestaranność techniki zwykle prowadzi do niezdrowych i niezrównoważonych myśli i uczuć. Oto jaka jest procedura:

 1. Wykonaj Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu.
 2. Usiądź na twardym krześle z twarzą zwróconą na Wschód. Oddychaj powoli, głęboko, miarowo. Niechaj umysł się uspokoi.
 3. Zamknij oczy i wyobraź sobie wybraną kartę tarota.
 4. Wyobraź sobie, że znajduje się ona na drzwiach.
 5. Wyobraź sobie, że sam idziesz przez te drzwi. (Stanowi to zazwyczaj trudność.)
 6. Bądź ciągle świadom skutków swego doświadczenia, które przypomina raczej sen, i w nic nie wierz. Może ci się nawet wydawać, że napotykasz szlachetne istoty, które mają ci coś bardzo ważnego do przekazania, ale równie dobrze mogą przynależeć one do twojej nieświadomości, a te wielkie „objawienia” to twój wewnętrzny dialog.
 7. Doświadczenie może spontanicznie dobiec końca, przez co obudzisz się jakby ze snu albo sam je zakończysz, wracając z powrotem przez drzwi do twardego krzesła.
 8. Wykonaj Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu.
 9. Natychmiast zapisz swoje doświadczenie.
 10. Sprawdź symbolikę w Seven Seven Seven (Crowley) lub podobnym dziele. Jeżeli to, co zobaczyłeś i usłyszałeś, odpowiada symbolice danej karty, oznacza to, że w wyniku tego doświadczenia rozwinęło się twoje zrozumienie tej karty.
 11. Jeżeli zebrane informacje nie odpowiadają symbolice karty – i, na przykład, medytując nad Eremitą posiadałeś jaskrawo żółte wizje – oznacza to, że spędziłeś czas na bezsensownym umysłowym dryfowaniu.

(za „Dziedzictwem” w tłumaczeniu Darka Misiuny)

Bardziej zrytualizowaną formę medytacji nad kartą możemy znaleźć w świetnej książce J.W. Suligi „Tarot Magów”, którą gorąco polecam jako podstawową lekturę dla Tarocisty. Dodatkowo do tej książki została stworzona ezoteryczna talia J.W. Suligi. Bardzo ciekawe są również medytacje prowadzone przez Billa Heidricka z O.T.O w latach 1975 – 1976.

 

Takie oto pytanie padło całkiem niedawno na alt.tarot (grupa Usnetowa w całości poświęcona Tarotowi). Poniżej przedstawię odpowiedzi, które nadeszły na to zapytanie.

Pytanie:

Czy ktokolwiek ma jakieś dobre metody na nauczenie się Tarota?. Jest mi bardzo ciężko próbując zapamiętać co każda karta z Arkanów Mniejszych oznacza.

Odpowiedzi:

Czy uczyłeś się kiedykolwiek jakiego obcego języka? Najlepszym sposobem na to jest bycie W tym kraju gdzie mówią w tym właśnie języku (wydaje mi się, że jest nim alt.tarot), gdzie MUSISZ się jego nauczyć. Mówiąc w skrócie: jest to trening, trening, trening.

 

Innymi słowy – czytaj, czytaj, czytaj karty. Kiedy nie pamiętasz znaczenia, sprawdzasz je z myślą „oh, zapamiętam to następnym razem” (zapamiętywanie powinno być łatwiejsze, jeżeli zrobisz je w kontekście z czymś innym znaczącym, np. jak karta i jej szczególne znaczenie pasują do rozkładu, czy interpretacji)

Generalnie, jednakże podział materiału do zapamiętania na mniejsze, łatwiejsze do użycia części jest pomocny – naucz się Buław jednego dna, Kielichów następnego itd. Triumfy (karty Dużych Arkanów) mogą być troszkę bardziej trudniejsze, ponieważ nie maja one oczywistej sensownej sekwencji dla siebie (przynajmniej dla postmodernistów). W tym właśnie miejscu narzędzia takie jak model Drzewa Życia mogą okazać się bardzo pomocne. Wykładasz karty na odpowiednich ścieżkach i zaczynasz zapamiętywać ich pozycję (kilka kart dziennie) i również troszkę na temat, dlaczego poszczególne karty układają się w takim a nie innym miejscu. LUB możesz podzielić je na „pełne sensu” sekwencje (uznaliśmy, że coś takiego nie istnieje) – jak np. –

 

GŁUPIEC (udaj, że on to ty, głupiec, który chce nauczyć się Tarota, więc wyjmij go i połóż na stole przed tobą, gotowego do nauki)

Przed nim rozłóż karty w trzy linie:

Triumfy 1-7

Triumfy 8-14

Triumfy 15-21

Naucz się znaczenia kart jednego rzędu każdego dnia, i próbuj zauważyć powiązania pomiędzy kartami – choć na początku może pojawiać się zamieszanie (Cesarzowa i Najwyższa Kapłanka/Papieżyca ang. Empress and High Priestess brzmią podobnie, na przykład, ale prawda jest w „zamieszaniu’, więc trzymaj się tego).

Lub, jeżeli 7 kart na raz jest dla ciebie za dużo, spróbuj sekwencje 3 kartowe – 1-3, 4-6, … itd.

I na zakończenie – uczyń z nauki przygodę i staraj się być coraz lepszym – bo jeżeli jest to dla ciebie kierat, to po co się trudzić? Już masz tego wystarczająco dużo w swym życiu.

 

Wróżby z Kart:

Sposobem którym uczę Tarota jest osiągniecie zrozumienia jego podstaw. Co znaczą  numery? Co znaczą elementy i inne aspekty astrologiczne? Jak każda karta powiązana jest z Kabała? Pomimo tego, że wymaga to troszkę dociekań i dyscypliny, zostanie ci to obficie wynagrodzone przez karty, które staną się prawdziwie pełne znaczenia dla ciebie oraz będziesz w stanie czynić powiązania miedzy nimi.

(Tutaj następuje akapit poświęcony książkom, które warto przeczytać, lecz żadna z nich jak na razie nie doczekała się tłumaczenia na polski. Proponuje zapoznać się z moim wyborem książek wartych poczytania

Prowadzenie dziennika Tarota jest uważane za nieodzowna część nauki Tarota. Zapisuje się do niego swe przemyślenia nad poszczególnymi kartami – przeważnie jedna dziennie lub całymi układami. Można również przypadkowo wyciągnąć jedna kartę w odniesieniu do samego siebie każdego dnia (daje to osobiste znaczenie karty, kiedy obserwujesz, jak ta karta działa podczas dnia). Upewnij się, że zwracasz uwagę na te podstawy w tym ćwiczeniu! Dobrym sposobem na rozpoczęcie takiego dziennika jest sprawdzenie, jakie to karty są twymi osobistymi kartami i dokładne zapoznanie się z nimi. Personalizacja kart jest jedna z najlepszych i najbardziej zabawnych sposobów na naukę.

Jeżeli masz ołtarz, możesz spędzić spokojnie czas tam w powiązaniu z kontemplacja nad kartami. Możesz umieścić tam swa kartę dnia wizerunkiem do góry, tak abyś mógł widzieć ją podczas swych codziennych działań, co będzie bardzo pomocne w poznawaniu jej znaczenia. Wszystko co możesz zrobić, włączając w to rytuał (zapalanie świec, specjalne miejsce i czas, wyłożenie narzędzi rytualnych, itp.) co może wzmocnić jej znaczenie lub uczynić z tego coś bardziej codziennego, pomoże ci w nauce Tarota.

Nie próbuj zaczynać od skomplikowanych rozkładów, bo „źle” to się skończy (you will be overhelmed). Jedna karta na dzień lub trzy kartowy rozkład – to i tak jest bardzo dużo.

Nauka Tarota może być duchowym wyzwaniem i mam nadzieje, że tym będzie dla ciebie. Pomimo tego, że wymaga ona nauki i dyscypliny, może być też prawdziwym źródłem zabawy i przyjemności. Nie pozwól aby stało się to udręką dla ciebie.

Wielkie dzięki dla Katy Rose za potwierdzenie moich metod. Miałam nadzieje, że byłam na właściwej ścieżce. Jest ona długa, ale zaczynam być w stanie dostrzegać coraz więcej w kartach. Zabrało mi to 5 lat, jak na razie. I każdy poczyniony krok był tego wart.

Zrealizowałam, że jedynym sposobem na zrozumienie jest zrozumienie numerologii, czakr, żywiołów, planet, mitologii, kolorów, astrologii, Drzewa Życia, Kabały…. itp. itd.

Więc, po osiągnięciu zrozumienia I-Ching, byłam gotowa aby stopniowo otrzymywać wszystkie te informacje.

Wydaje mi się, że moja odpowiedź na postawione pytanie byłaby taka, że jeżeli chcesz zrozumieć Tarot, i jesteś szczery w tym postanowieniu, nic nie stoi na przeszkodzie w absorbowaniu tych informacji.

Musisz tylko być cierpliwy ze swą gotowością do otrzymywania informacji. Jest to chwalebne i oświecające. Bardzo warte spróbowania!

Powodzenia

 

Tak oto brzmią rady „starych wyjadaczy” Tarota. Nie są one jedyną wytyczną, lecz mogą być pomocne w opracowaniu własnej metody nauki. A jak na alt.tarot pojawi się coś znowu ciekawego, to może znowu zabawię się w tłumacza?

 

Medytacje te działają najlepiej z BOTA lub Rider Waite talią Tarota

(wizerunki kart pochodzą z talii Rider Waite)

Medytacja nad Głupcem 9/30/75

Zaadoptowana z „Understending the Tarot”, kolumny szóstej, napisanej przez Billla Heidrica (Pierwotnie publikowane w “Gnostica”)

Głupiec ucieleśnia wirujący wiatr wiejący pomiędzy światami. Głupiec jest czystą egzystencją, bez substancji czy form. Ten duch spada w otchłań śmiertelności. Ten duch staję się tym wszystkim co istnieje, wydaje się być zamkniętym w formie. Jednak ta jedna istota podnosi się nieskrępowana do stanu ciszy, braku formy. Wędrujący Głupiec jest jak wirujący tuman kurzu, który pochodzi z niewidzialnego miejsca, przyodziewa chmurę materii i następnie znika z powrotem w nieznanym. Wszystkie inne karty Tarota są obrazami “zamarzniętymi” w czasie wirującego Głupca, który jest poza czasem. Kiedy Głupiec rządzi światem, jest on Cesarzem. Kiedy Głupiec siedzi sam zamyślony, jest ona Papieżycą (Najwyższą Kapłanką). Kiedy Głupiec jest terrorem i wybuchem, – to jest to Wieża. Wszystko jest związane w jedności Głupca. Głupiec nie jest związany przez cokolwiek.

Medytacja nad Magiem 10/6/75


Zaadoptowana z „Understending the Tarot”, kolumny szóstej, napisanej przez Billla Heidrica (Pierwotnie publikowane w “Gnostica”)
Zanim stanie się Magiem, Głupiec jest lekkim wiatrem wiejącym w ulewie światła wszędzie w przestrzeni. Kiedy Głupiec staje się Magiem, ten wiatr staje się wirem skoncentrowanej mocy, energii. Kiedy szklane, bezrozumne oczy nagle rozjaśnią się i staną się jak oczy sokoła, Mag zbudzi się.

Spojrzyj na rysunek na karcie Maga. Wyobraź siebie jako maga. Twoja prawa ręka unosi się aby otrzymać promień ciepłego i przepięknego światła. Światło to podróżuje przez twe ciało ulegając oddziaływaniu twego umysłu. Moc wydobywa się z twej lewej ręki i świat kształtuje się zgodnie z obrazem twych myśli.

Wyobraź siebie będącego samotnym w obszernym miejscu. Nie widzisz ścian ani sufitu. Powietrze porusza się ponad tobą w łagodny, przypadkowy sposób. Wewnątrz twego ciała, w okolicy pępka, wielka moc zamieszkuje. Twój umysł jest oczyszczony, a nad twą głową znajduje się złote światło. Światło to sięga w dół i wysyła fale mocy, jako wielkie i bezkształtne ramię z centrum w okolicy twego pępka. Te ramie siły łapie powietrze ponad tobą. Wiatr zaczyna wiać nad tobą w ruchu okrężnym. Poczuj wirujący wir mocy mocno ponad tobą. Poniżej ciebie świeci blade światło. Nagle rozbłyskuje się ono. Poniżej ciebie w świetle jest wielki pokój połączony z wieloma drzwiami. Drzwi otwierają i zamykają się na twoje życzenie. Jedne drzwi przyciągają twoją uwagę bardziej niż inne. Pozwól drzwiom się otworzyć. Zobacz, co jest za nimi.

Wróżenie z kart:

Medytacja nad kartami tarota wymaga wprawy, samozaparcia, cierpliwości, dokładności oraz zaakceptowania pewnych reguł, które obowiązują ucznia tarotowego wtajemniczenia. Na początku musimy sobie uprzytomnić, że każda czynność związana z kartami tarota ma charakter medytacyjny. Medytacją jest dotykanie kart, tasowanie, mieszanie, przekładanie, formowanie w Kabalistyczny Krzyż, w Wielką Drabinę lub Drzewo Życia. Medytacją jest przyglądanie się obrazkom, myślenie o tarocie, mówienie o nim. Medytacja to intymne obcowanie z talią tarota, które sprawia, ze nasze dłonie przyzwyczajają się do kształtu i wielkości jego kart, oczy do umieszczonych na nich wizerunków, umysł do zapamiętywania widniejących na ikonach symboli, magicznych znaków, liter hebrajskiego i niebiańskiego alfabetu. Nosząc przy sobie talię kart nasączamy ją naszą energią, czynimy bardziej swojską i znajomą. Druga zasada to obyczaj składania arkanów tarota zgodnie z ich kolejnością po każdym użyciu kart. Zasada ta jest nagminnie lekceważona przez początkujących tarocistów, którzy usprawiedliwiają się brakiem czasu bądź zapewniają, ze chcieli uporządkować karty, lecz zapomnieli tego uczynić. Dla tarocisty karty są bożym pismem; świętymi literami Tory. Nie znaczy to, ze wzorem żydowskich kabalistów podchodzących do egzemplarza Biblii z ostentacyjną czołobitnością winniśmy traktować tarota z religijnym namaszczeniem. Starczy jeśli będziemy przechowywali go w szkatułce, owiniemy karty kawałkiem jedwabnej tkaniny i wpoimy sobie obowiązek porządkowania kart zaraz po zakończeniu medytacji bądź wróżenia. Czynność ta jest wyrazem naszej intencji współdziałania z Bogiem w kierunku restytucji pierwotnej harmonii kosmosu.

Winniśmy uzmysłowić sobie, ze medytacja nad kartami tarota jest s p o t k a n i e m  z duchowym mistrzem, który pośredniczy miedzy nami a naszą wyższą jaźnią. A skoro tak, to do spotkania trzeba się przygotować. Konieczny jest obrządek ułatwiający wzajemne zbliżanie się i poznawanie. Spotkanie zawsze odbywa się w określonym miejscu, czasie, w uformowanej uprzednio przestrzeni. Dlatego zanim przystąpimy do medytacji musimy zaopatrzy się w rożne rekwizyty, a następnie w specjalnym zeszycie (w którym będziemy notować nasze doświadczenia, rysować układy kart, zapisywać ich interpretacje), winniśmy wykreślić schemat uwzględniający rozmaite rodzaje zabiegów medytacyjnych, ich czas, długość trwania, cykliczność itp. Jeżeli np. postanowiliśmy medytować co drugi dzień, zaznaczamy, ze w poniedziałek, o określonej godzinie, zamierzamy medytować nad Głupcem, w środę nad Magiem, w piątek nad Kapłanką itd. Operacja ta pozwoli nam zachować rytmiczność medytacyjnych praktyk oraz zmusi do wyrobienia w sobie poczucia obowiązkowości.

Rekwizytami użytecznymi przy medytacji są: trzy świece koloru białego, czerwonego i czarnego (ten ostatni może być zastąpiony przez kolor niebieski), trzy lichtarzyki, niewielki kamień (najlepiej zabrany z jakiegoś miejsca mocy), dzwonek, naszkicowane na kartonie i pokolorowane Drzewo Życia, czworokątny kawałek tkaniny dowolnej barwy (oprócz czerni, czerwieni i bieli). Dodatkowo możemy kupić kadzidełka i jakąś kasetę magnetofonową z medytacyjną muzyką.

Wróżenie z kart

 

Copyright © 2016 Agencja Interaktywna Szczecin Dobre Promo